Kilpailupäivä 12.10. / VIP 12.10. KLO 18.00
- järjestävä talli Grey Hill Trotters
- vastuuhenkilö Ewe (VRL-14150)
- tulokset arvotaan raviarvontakoneella
Osallistuminen ja rajoitukset
- 1 lähtö / hevonen
- rajattomasti hevosia / lähtö / omistaja
- sama ohjastaja / 1 hevonen / lähtö (keksityt kuskit sallittuja, kuskimerkintä ei pakollinen)
- lähdöt ajetaan ryhmäajoina (12 valjakkoa), tarvittaessa jaetaan sarjoihin
- ikärajat: lämminveriset 2-12v, kylmäveriset 3-15v ja ponit 3-18v
- lähtö juostaan rutiinina jos osallistujia on 4 tai vähemmän (palkinnot puolitetaan)
Osallistumiset osoitteeseen ewemaple(a)gmail.com, otsikolla Pikaravit 1
Osallistumismuoto
Lähtö nro (rv)
ikä skp hevosen nimi / ohjastaja (seura) ennätys --
Esim.
3v o Polle Ponteva / Matti (Matin Seura) 35,4ke --
Lähdöt
- Ryhmäajo 1609m 2-vuotiaat lämminveriset
- Ryhmäajo 1609m lämminveriset avoin
- Ryhmäajo 1609m 3-vuotiaat kylmäveriset
- Ryhmäajo 1609m kylmäveriset avoin
- Ryhmäajo 1100m ennätyksettömät ja 3-vuotiaat A-ponit
- Ryhmäajo 1100m A-ponit avoin
- Ryhmäajo 1600m ennätyksettömät ja 3-vuotiaat B-ponit
- Ryhmäajo 1600m B-ponit avoin
Tulokset
1. Ryhmäajo 1609m 2-vuotiaat lämminveriset
ryhmä 1 (1000v€ - 500v€ - 250v€ - 150v€ - (100v€))
1. 2v o Starbrow Blaze / (Team Lily) 22,4 -- 01.18,2aly
2. 2v t Ancient Leaf (DS) ei enn -- 01.18,2aly xx
3. 2v o Collier le Luxueux (DS) ei enn -- 01.18,5aly x
4. 2v o Sour Bitter Martini (DS) ei enn -- 01.18,5aly
5. 2v o Sad Face Murderer (DS) ei enn -- 01.19,1aly
6. 2v t Mildred Burn / Jens (Team Ninitra) 19,2a -- 01.20,1aly
7. 2v o Lucifer Hook (DS) ei enn -- 01.20,3aly
8. 2v o Brother Dean / Sylve (Team Ninitra) 20,2a -- 01.23,6aly
9. 2v o Sautoir Enjoué (DS) ei enn -- 01.24,6aly
ryhmä 2 (1000v€ - 500v€ - 250v€ - 150v€ - (100v€))
1. 2v t The Bride of Hate (DS) ei enn -- 01.17,4aly
2. 2v t Mosaic / Anders (Team Ninitra) 16,5a -- 01.19,5aly
3. 2v t Tarasque de Fey / Jose (RDT) 22,2ke -- 01.19,6aly xx
4. 2v t Diadème de Lune (DS) ei enn -- 01.20,2aly
5. 2v o Good Intentions / Greta (GHT) 17,4aly -- 01.21,4aly x
6. 2v t Friday Princess / Spookiness (RDT) 22,1ke -- 01.22,2aly x
7. 2v o VanDyke Win / Börje (Team Ninitra) 18,4a -- 01.22,5aly
8. 2v t Innocence Lost / Meri (GHT) 18,5aly -- 01.23,3aly
Hylätty
2v t Bittersweet Teardrop (DS) ei enn -- - hyl
2v t Amulette d'Aura (DS) ei enn -- - hyl
2. Ryhmäajo 1609m lämminveriset avoin
ryhmä 1 (2000v€ - 1000v€ - 500v€ - 250v€ - (150v€))
ajettu tasoitusajona
1. 3v o Varlaam Duán (DS) 20,4ly -- 01.16,3ly
2. 3v t Juniper Leandra (DS) 19,5ly -- 01.16,4ly
3. 3v t Smashing MacLily / Eero (Team Lily) 20,4 -- 01.16,4ly x
4. 3v o Born To Impress RC (DS) 19,4ly -- 01.17,1ly
5. 3v o My Latte Macchiato / Viola (GT) 18,3ake -- 01.18,1ly
6. 3v o Midnight Brave / Tuukka (Team Lily) 19,2 -- 01.18,2ly x
7. 3v t Rjazán Celina (DS) 21,4ly -- 01.18,5ly
8. 3v o Quoucing RC (DS) 18,4ke -- 01.19,3ly
9. 3v t Northpearl MacLily / Leo (Team Lily) 19,4 -- 01.19,3ly
10. 3v o Experiencia Duán (DS) 20,3ly -- 01.21,1ly
11. 4v o Still Awake / Vesku (GT) 18,3aly -- 01.21,3ly
12. 3v t Radical Velowire / Arttu (GT) 18,1aly -- 01.22,5ly
13. 3v t Adieu Duán (DS) 20,3ly -- 01.22,6ly
Hylätty
3v o Spring Gold Shav / Henri (Team Lily) 21,1 -- - hyl
ryhmä 2 (2000v€ - 1000v€ - 500v€ - 250v€ - (150v€))
1. 3v Conqueror Duán (DS) 17,1aly -- 01.16,2aly
2. 4v t My Red Keyway / Emilia (GT) 17,2ke -- 01.16,2aly
3. 4v t Märtha / Veikko (Team Lily) 18,5a -- 01.16,4aly
4. 3v o Gue I Don't Care / Soile (GT) 17,3aly -- 01.16,5aly
5. 4v t Amureux RC (DS) 17,4aly -- 01.16,5aly
6. 3v t Wild Candy Princess / Emilia (Team Lily) 18,4a -- 01.17,1aly x
7. 4v t Meadowmiss / Juha (Team Lily) 18,3 -- 01.17,4aly
8. 3v t Enchanted MacLily / Viveka (Team Lily) 18,4 -- 01.18,5aly x
9. 4v t Zurié Duán (DS) 17,4aly -- 01.19,3aly x
10. 4v t Minoque Unia (DS) 17,4aly -- 01.19,4aly
11. 3v t Dazzling Lady / (Team Lily) 18,1 -- 01.20,5aly
Hylätty
4v o Capacity Unia (DS) 17,5aly -- - hll
ryhmä 3 (2000v€ - 1000v€ - 500v€ - 250v€ - (150v€))
1. 4v o Golden Amazing / (Team Lily) 17,2 -- 01.16,4aly
2. 5v t Rhiannon Duán (DS) 16,3aly -- 01.16,4aly
3. 4v t Vengeance Unia (DS) 17,1aly -- 01.16,4aly
4. 3v o Gargouille de Fey / Lasse (RDT) 17,1aly -- 01.16,4aly
5. 4v o Garrison Gue (DS) 17,2ly -- 01.16,6aly
6. 4v o Stjärnsvart / (Team Lily) 16,5a -- 01.17,1aly
7. 5v o Star Of Fate / Kalle (RDT) 16,4aly -- 01.18,6aly x
8. 3v o Lucky You Gue / Mirja (GT) 16,4aly -- 01.19,2aly
9. 3v o Pretty Boy Swagger / Venla (RDT) 17,3aly -- 01.19,3aly xx
10. 4v o Vsevolod Duán (DS) 17,3aly -- 01.22,1aly
11. 3v o Armageddon Gue / Elmo (GT) 16,2aly -- 01.22,2aly
Hylätty
4v o My Golden Julian / Teppo (GT) 16,4ake -- - k
ryhmä 4 (2000v€ - 1000v€ - 500v€ - 250v€ - (150v€))
1. 3v o Radical Freakshow / Jaana (RDT) 16,3ake -- 01.15,1aly xx
2. 4v o Archos Indigo / Kaarlo (GT) 15,2aly -- 01.15,4aly
3. 5v t Sorry Not Sorry / Andreas (GHT) 16,5aly -- 01.16,2aly
4. 3v o Rjazán Orion/ Hannes (RDT) 16,1ake -- 01.16,3aly xx
5. 5v t Heptagonia / Tony (GT) 15,3aly -- 01.17,3aly x
6. 5v t Moonlight Crush / Jenni (GHT) 17,5aly -- 01.17,4aly
7. 6v t Amelie Redlover (DS) 15,3ly -- 01.19,2aly
8. 4v o Radical Bulletproof / Aapo (GT) 15,1aly -- 01.20,4aly
9. 3v t In Your Dreams RC / Arto (RDT) 16,1ke -- 01.22,5aly
10. 4v t Zinaida Speed / Iiro (GT) 15,1aly -- 01.23,2aly
Hylätty
4v t Radical Zinzinzin / Sanna (RDT) 16,1ake -- - hll
3v o Merry-Go-Round / Miisa (GHT) 16,4aly -- - k
ryhmä 5 (4000v€ - 2000v€ - 1000v€ - 500v€ - (250v€))
1. 5v o Bad Luck Love / Aurora (GT) 14,1aly -- 01.14,2aly
2. 5v o Chesapeake Keepsake / Birger (Team Ninitra) 15,2 -- 01.14,4aly x
3. 5v o Brother Sam / Eugenia (Team Ninitra) 15,2a -- 01.15,3aly
4. 6v o Colonial Triumph / Jouko (GT) 14,8ake x -- 01.17,4aly
5. 5v t Carnivora Duán (DS) 15,2aly -- 01.17,5aly
6. 4v t Pillow Talk RC / Bertel (Team Ninitra) 15,3a -- 01.18,5aly
7. 5v t Jevlámpija (DS) 15,2aly -- 01.19,3aly
8. 6v t Sølv's Poisoned Apple / Jeroen (DS) 14,6ke -- 01.20,4aly
9. 5v t Blanchefleur Smoke (DS) 14,4aly -- 01.20,5aly
10. 5v t Rjazán Olympus (DS) 14,5aly -- 01.20,5aly x
11. 5v o Hazman / Annina (GT) 14,1aly -- 01.22,2aly xx
Hylätty
5v o Jaropólk (DS) 14,4aly -- - hll
ryhmä 6 (4000v€ - 2000v€ - 1000v€ - 500v€ - (250v€))
1. 6v o Rjazán Afinogen / Raissa H. (DS) 14,2aly -- 01.13,5aly
2. 6v o Mean Streak / Jaakko (GT) 13,3aly -- 01.14,4aly
3. 4v o Better Fake It RC / Oona (RDT) 15,4aly -- 01.14,4aly
4. 3v o Firmament / Saana (GHT) 14,2ly -- 01.14,5aly
5. 5v t Goldendest Duán (DS) 14,2aly -- 01.16,3aly
6. 4v t Golden April Jewel / (Team Lily) 14,5 -- 01.18,3aly
7. 5v o Patrikéi (DS) 14,1aly -- 01.18,4aly x
8. 6v t Quite A Gossip / Kaj (GT) 13,3aly -- 01.19,2aly
9. 6v o Radical Adrenaline / Urho (RDT) 14,2aly -- 01.19,2aly
10. 5v t Adelaida Smoke (DS) 14,2aly -- 01.19,3aly
11. 8v t Destroyer / Inka (RDT) 15,1aly -- 01.19,5aly
Hylätty
3v t Dramatic RC / Piia (RDT) 15,5ake -- - hyl
ryhmä 7 (4000v€ - 2000v€ - 1000v€ - 500v€ - (250v€))
1. 5v o Ascanio Passo / Viola (GT) 13,1aly -- 01.12,3aly
2. 6v t Downtown Lass / James (GT) 13,1aly xx -- 01.13,2aly
3. 6v o Rjazán Igor / Igor (DS) 13,2aly -- 01.14,2aly
4. 6v o Stellar Point / Esa (GT) 13,2ke -- 01.14,4aly
5. 7v t Goldenness Duán / Enni (DS) 13,6aly -- 01.14,5aly x
6. 6v t Gabriela Duán / Joni (GT) 13,1ake -- 01.15,3aly
7. 9v o Arial Black / Ile (GT) 13,1aly -- 01.15,3aly
8. 7v t Alevtina / Ria (DS) 13,1aly -- 01.17,4aly
9. 9v o Svjatoslav / Maiju (DS) 13,1aly -- 01.18,2aly x
10. 6v o Magneto Gue / Ingemar (GT) 13,0aly -- 01.19,3aly
Hylätty
6v t Night Warrior / Pasi (GT) 13,2aly -- - hml
7v o Skinipig / Arto (GT) 13,1aly -- - hll
ryhmä 8 (4000v€ - 2000v€ - 1000v€ - 500v€ - (250v€))
1. 8v t Roxanne Duán / Reino U. (DS) 12,2aly -- 01.12,1aly
2. 7v o Radimír / Ralf (DS) 13,1aly -- 01.12,2aly
3. 7v o Arkhelokhos Rus / Joni P (DS) 12,5aly -- 01.12,4aly
4. 8v t Regal Wings / Jarno (GT) 12,1aly -- 01.13,5aly
5. 6v o Habitude Pomp / Riina (RDT) 13,3aly -- 01.14,4aly x
6. 6v t Hello Sunny Gue / Anton (GT) 12,6aly -- 01.14,5aly x
7. 5v t Sweet Little Sin / Tiina (RDT) 13,4aly -- 01.14,6aly x
8. 8v t Ventura Win / Gunvor (Team Ninitra) 13,1a -- 01.15,2aly x
9. 10v t White Witch Ach / (DS) 12,3aly -- 01.16,4aly
Hylätty
6v t Rjazán Matréna / Pia (DS) 13,1aly -- - hll
8v t Jingjang RC / Magnhild (Team Ninitra) 13,3a -- - hyl
7v t Digital Kiss / Teresa (GT) 12,3aly -- - hll
ryhmä 9 (4000v€ - 2000v€ - 1000v€ - 500v€ - (250v€))
1. 12v t Bellota's Military / Mika (GT) 11,2aly -- 01.10,2aly x
2. 8v o Labyrinthian Lies / Niklas (Team Ninitra) 12,1a -- 01.11,3aly x
3. 9v t Monday / Tero (GT) 11,1aly xx -- 01.11,3aly x
4. 8v t Pyromania Gue / Kalle (GT) 11,2ake -- 01.12,4aly
5. 8v t Radical Like No Orher / Anna (RDT) 12,0aly -- 01.14,1aly
6. 7v o Fokin Perfect / Kasper (GT) 11,2ake -- 01.14,3aly xx
7. 7v o Linebreaker / Susanne (GT) 11,1ake -- 01.14,5aly x
8. 6v t Black Day Magician / Mikko (GT) 11,6aly -- 01.14,5aly
9. 7v o Indie Hexagon / Vesa (GT) 11,1aly -- 01.15,6aly
10. 6v t Radical Jillabran / Emmi (RDT) 12,4aly -- 01.16,4aly
11. 6v t Sweet Sachiel Gue / Kaj (GT) 11,3aly -- 01.16,4aly
Hylätty
6v t Serendipity Duán / Serena (DS) 11,5aly -- - k
ryhmä 10 (4000v€ - 2000v€ - 1000v€ - 500v€ - (250v€))
1. 9v t Hide the Pride / Väinö (GT) 10,6aly xx -- 01.10,2aly x
2. 9v o Shérazade Rus / Ruusa K. (DS) 11,1aly -- 01.11,1aly
3. 7v t Cool Winter Gue / Marko (GT) 10,2aly -- 01.11,3aly
4. 8v o Akawain Duán / Billie (DS) 11,5aly -- 01.11,4aly
5. 13v o Saltwick Bay / Urmas (Team Ninitra) 11,2a -- 01.11,5aly
6. 8v t Jekaterína BUG / Heli A. (DS) 11,1aly -- 01.13,2aly x
7. 7v t Fineday Careful / Johanna (GT) 10,4aly xx -- 01.14,4aly
8. 9v o Quousic RAT / Piia (DS) 11,2ake -- 01.14,5aly
9. 7v o AS' Dark Paradise / Frida U. (DS) 11,4aly -- 01.15,6aly
10. 7v t Sándrine / Vilma K. (DS) 11,2aly -- 01.16,3aly xx
11. 8v o Less Is More / Laura (RDT) 10,8aly -- 01.16,4aly
12. 10v o Significant Other / Ida (Team Ninitra) 11,3a -- 01.16,5aly
3. Ryhmäajo 1609m 3-vuotiaat kylmäveriset (1000v€ - 500v€ - 250v€ - 150v€ - (100v€))
-- ajettu tasoitusajona!
1. 3v t Harmaan Tuittupää / Kiia (GHT) 01.39,5ke -- 01.35,1ly
2. 3v t Loitsija / Iris (GHT) 32,4aly -- 01.35,2ly
3. 3v o G.R. Riskibisnes / Jani (GHT) 01.39,5ke -- 01.35,2ly
4. 3v o Lemmetyinen / Meri (RDT) 34,3aly -- 01.35,4ly
5. 3v o Pakkorako (DS) ei enn -- 01.36,1ly
6. 3v o Taalaturisti (DS) ei enn -- 01.37,1ly
7. 3v t Keijukeksi (DS) ei enn -- 01.40,1ly
8. 3v o Purnin Aatelma / Ida (Team Ninitra) 34,2a -- 01.40,3ly
9. 3v t Joko Ollaan / Gunvor (Team Ninitra) 36,3a -- 01.40,5ly
10. 3v t Yöperhonen / Jenna (RDT) 47,2ke -- 01.41,2ly x
11. 3v t Harmaan Mieleinen / Santeri (GHT) 31,3aly -- 01.42,1ly x
12. 3v t Kaponen (DS) ei enn -- 01.43,2ly
13. 3v o Kolmiloikka / Kalle (GHT) 38,4aly -- 01.43,2ly
14. 3v o Niksmanni (DS) ei enn -- 01.43,3ly
Hylätty
3v t Rusinana (DS) ei enn -- - k
4. Ryhmäajo 1609m kylmäveriset avoin
ryhmä 1 (2000v€ - 1000v€ - 500v€ - 250v€ - (150v€))
ajettu tasoitusajona
1. 5v t Duanin Emmiina (DS) 34,4ke -- 01.27,3ly x
2. 4v t AH Kalmakuu (DS) 36,5aly -- 01.27,5ly
3. 6v t Duanin Keltakulta (DS) 33,1aly -- 01.33,4ly
4. 5v t Ilomiina / Spookiness (RDT) 29,1ake -- 01.34,3ly
5. 5v t EP Pimuliina (DS) 31,4aly -- 01.34,4ly
6. 4v o Radikaali Epidemia (DS) 34,2ake -- 01.34,5ly
7. 4v o Radikalin Tuliraketti / Aino (RDT) 32,5aly -- 01.34,5ly xx
8. 4v t Taivaanvalkea / Jose (RDT) 32,3aly -- 01.36,2ly
9. 6v t Valtarian Maalinki / Sari J. (DS) 31,3aly -- 01.36,3ly x
10. 5v o Velikulta RC / Bertel (Team Ninitra) 28,4a -- 01.36,3ly
11. 5v t Radikalin Diipadaapa (RDT) Matti (RDT) 29,4ake -- 01.36,6ly
12. 4v o AH Cahuilla (DS) 36,4aly -- 01.37,6ly
Hylätty
5v o Guen Ikiraivo / Noora (RDT) 30,6aly -- - k
5v o Unian Josvaikka / Ronja (RDT) 28,5aly -- - hyl
4v t Duanin Markiisitar (DS) 38,1aly -- - hyl
ryhmä 2 (2000v€ - 1000v€ - 500v€ - 250v€ - (150v€))
1. 6v t Liljan Sinilupiini (DS) 30,3aly -- 01.27,1aly
2. 5v o Guen Harminkappale (DS) 29,2aly -- 01.28,1aly
3. 4v t Guen Mielenilmaus / Teppo (GT) 29,4aly -- 01.28,4aly x
4. 6v o Duanin Leijonakeisari (DS) 31,3aly -- 01.30,4aly
5. 4v t Rahatar I.F. / Aurora (GT) 34,3ke -- 01.33,4aly x
6. 5v o Narrilaivan Huikee / Taisto (RDT) 27,6aly -- 01.33,5aly x
7. 4v t K.R. Armada / Elmo (GT) 34,4aly -- 01.34,2aly
8. 4v o Radikalin Luunkerääjä / Ulf (GT) 37,1ake -- 01.34,4aly
9. 6v t Savun Runomyrsky (DS) 30,2aly -- 01.37,2aly
10. 4v t Radikaali Villikielo / Arttu (GT) 36,5aly -- 01.37,3aly xx
11. 4v t Duanin Mielipidevanki / Julian (GT) 29,5ake -- 01.37,4aly
Hylätty
5v o Wuoren Joikaaja / Viola (GT) 29,2ake -- - hml
ryhmä 3 (2000v€ - 1000v€ - 500v€ - 250v€ - (150v€))
1. 7v o Duanin Lohdutus / Freja (DS) 25,4ake -- 01.25,4aly
2. 6v o Narrilaivan Palapeli / Unto (RDT) 27,4aly -- 01.26,4aly
3. 8v t Purnin Pirtsakka / Jens (Team Ninitra) 25,1a -- 01.27,3aly x
4. 6v o Purnin Esaias / Urmas (Team Ninitra) 25,3a -- 01.28,3aly xx
5. 9v o O.R. Magnus / Frida (DS) 25,4aly -- 01.28,5aly
6. 10v t AH Kuunlilja (DS) 26,2aly -- 01.29,2aly x
7. 6v t Purnin Tosikko / Magnhild (Team Ninitra) 25,3a -- 01.30,6aly
8. 7v o Kuningasjätkä RC / Osmo (RDT) 25,4aly -- 01.31,3aly x
9. 7v o Narrilaivan Pavokker (DS) 26,2aly -- 01.32,6aly
10. 6v t Villialma / Börje (Team Ninitra) 26,4a -- 01.33,4aly x
11. 5v t Guen Vilusukka / Inka (RDT) 26,5aly -- 01.35,2aly x
12. 7v o Radikaali Aamuherätys / Ami (DS) 27,6ake -- 01.35,3aly
ryhmä 4 (2000v€ - 1000v€ - 500v€ - 250v€ - (150v€))
1. 6v o Guen Rituaali (DS) 25,3aly -- 01.23,4aly
2. 5v t Guen Helmilintu / Annina (GT) 25,4ake -- 01.23,4aly
3. 5v o Titonius / Soile (GT) 26,5ke xx -- 01.26,4aly
4. 8v t Unian Josnella / Nella K. (DS) 25,2aly -- 01.27,5aly
5. 7v t Pompeji Systeemi / Pekka (RDT) 24,5aly -- 01.28,5aly
6. 6v o Freedrikki / Kaj (GT) 26,1aly x -- 01.29,2aly xx
7. 9v t Arvuuttaja RC / Laura (RDT) 24,3aly -- 01.31,1aly
8. 6v o Feenix / Aapo (GT) 25,2ake -- 01.31,2aly
9. 6v t Damina / Kaarlo (GT) 26,2aly -- 01.32,3aly x
10. 6v t Jasmiina / Pasi (GT) 26,4ake -- 01.33,5aly
Hylätty
9v t Kliminka / Mirja (GT) 25,5aly -- - hml
5v o Guen Saarnaaja / Esa (GT) 25,2aly -- - hll
ryhmä 5 (4000v€ - 2000v€ - 1000v€ - 500v€ - (250v€))
1. 7v o Saltan Huurteinen / Henna (RDT) 24,2ake -- 01.23,2aly
2. 8v o Duanin Arvoitus / Arvo (DS) 24,4aly -- 01.23,3aly x
3. 7v t Duanin Kultapiisku / Anna (RDT) 24,3aly -- 01.23,5aly
4. 8v t Duanin Johtopäätös / Jonne (DS) 24,3aly -- 01.27,5aly
5. 9v t AH Valkokulta / Pentti (DS) 24,3aly -- 01.28,2aly
6. 9v o Valtarian Vihtor / Irmeli K. (DS) 24,3aly -- 01.28,6aly
7. 12v t Welma / Sylve (Team Ninitra) 24,2a -- 01.28,6aly
8. 6v t Guen Hopealilja (DS) 24,3aly -- 01.31,3aly
9. 9v t Radikaali Villimimmi / Leena (RDT) 23,5aly -- 01.32,2aly
Hylätty
9v o Manailla KAS / Sakke (RDT) 24,2aly -- - hml
7v t Radikalin Keruutar / Jesse (RDT) 24,2ake -- - hpl
8v t Purnin Pilaelma / Niko (DS) 24,6aly -- - hll
ryhmä 6 (4000v€ - 2000v€ - 1000v€ - 500v€ - (250v€))
1. 11v o Magneettikenttä / Anton (GT) 24,2ke x -- 01.22,2aly x
2. 6v o Guen Sotahuuto / Emilia (GT) 24,3aly -- 01.23,2aly
3. 9v t Guen Armoton Lotta / Mika (GT) 24,1ke -- 01.23,4aly
4. 7v t Guen Tuulen Kuiskaaja / Iiro (GT) 24,2ake -- 01.24,2aly xx
5. 8v t Venni-Liisu / Kasper (GT) 24,4aly -- 01.25,1aly
6. 8v t Duanin Keisarinna / Ninni (DS) 24,2aly -- 01.25,4aly
7. 6v t Duanin Pakkoneuroosi (DS) 24,1aly -- 01.26,4aly
8. 7v o Tulikieppi / Jaakko (GT) 24,2ke -- 01.29,2aly xx
9. 8v o Saltan Rovasti / Ronni (DS) 24,2aly -- 01.30,1aly x
10. 6v o Sølv's Voittolinja / Jarno (GT) 24,1aly -- 01.31,1aly x
Hylätty
9v o AH Hurrikaani / Nika (DS) 24,2aly -- - hml
10v t Guen Tuulityttö / Arto (GT) 24,3ke -- - hpl
ryhmä 7 (4000v€ - 2000v€ - 1000v€ - 500v€ - (250v€))
1. 12v t Purnin Vippaus / Heli (Team Ninitra) 21,1a -- 01.20,2aly
2. 9v t AH Ettäsilleen / Laura (DS) 21,2aly -- 01.20,2aly x
3. 7v t Vienomieli / Olli (GT) 23,4ke -- 01.22,5aly x
4. 9v t Sadelaulun Sadeilma / Vilma (DS) 22,6aly -- 01.23,3aly
5. 7v t Hieman Hilpeä / Teresa (GT) 23,7ake -- 01.24,1aly
6. 12v t Purnin Rallatelma / Birger (Team Ninitra) 22,6a -- 01.25,4aly
7. 15v t Dii-Dii Daalia / Vesa (RDT) 22,3aly -- 01.26,5aly x
8. 9v o Duanin Salamavaras / Kalle (GT) 23,5aly -- 01.27,1aly
9. 8v o Purnin Retvakka / Niklas (Team Ninitra) 20,4a -- 01.27,3aly
10. 12v o Hulivei I.F. / Minna (RDT) 20,7aly -- 01.27,3aly
11. 10v o Radikaali Weijari / Nea (RDT) 21,1aly -- 01.30,3aly
Hylätty
13v t Energialataus / Jouko (GT) 23,1ake -- - hpl
ryhmä 8 (4000v€ - 2000v€ - 1000v€ - 500v€ - (250v€))
1. 9v o Lakimies / Joni (GT) 21,5alyx -- 01.20,1aly xx
2. 8v o EP Holsteri / Fredrik (GT) 21,2aly -- 01.20,3aly
3. 10v o Guen Hulmuri / Tero (GT) 21,8alyx -- 01.21,3aly
4. 8v o Tankkaus / Tony (GT) 21,1aly -- 01.22,1aly x
5. 7v t Lehdon Tuike / Mikko (GT) 22,7aly x -- 01.24,3aly x
6. 10v o Guen Tossavainen / Vesa (GT) 20,7alyx -- 01.25,4aly
7. 11v o Korkeajännite / James (GT) 21,2aly -- 01.26,5aly xx
8. 9v o Guen Amadeus / Väinö (GT) 21,3aly -- 01.27,5aly
9. 10v t Guen Riimitär / Ingemar (GT) 22,8aly xx -- 01.27,5aly x
10. 8v t Rajariemu / Vesku (GT) 21,3aly -- 01.29,3aly x
11. 9v t EP Tuulentie / Johanna (GT) 21,2aly -- 01.30,4aly
12. 10v o Guen Elvistelijä / Aleksi (GT) 22,4aly -- 01.30,6aly
5. Ryhmäajo 1100m ennätyksettömät ja 3-vuotiaat A-ponit
(250v€ - 200v€ - 150v€ - 100v€ - (50v€))
1. 3v t Yvonda / Toivo (GHT) 03.07,6aly -- 02.50,4aly xx
2. 3v o Thundermonster / Ronja (GHT) ei enn. -- 02.51,5aly
3. 3v o Captain / Sindi (GHT) 02.59,1aly -- 02.55,4aly
4. 3v t Kahlenukke / Anna (RDT) ei enn. -- 02.59,5aly
5. 3v t Bambino / Delia (GHT) 02.47,3aly -- 03.10,5aly xx
6. 3v o Peikko / Salla (GHT) 02.57,4aly -- 03.24,3aly
7. 3v t Swing Sweet Chariot / Liinu (GHT) 02.37,1aly -- 03.39,2aly
8. 3v t Made Of Candy / Kari (GHT) 02.37,3aly -- 03.45,3aly x
Hylätty
3v o Aikamoinen Tuulispää / Reeta (GHT) 02.40,3aly -- - hll
3v t Chiannan / Henni (GHT) 02.40,5aly -- - hll
6. Ryhmäajo 1100m A-ponit avoin
ryhmä 1 (250v€ - 200v€ - 150v€ - 100v€ - (50v€))
ajettu tasoitusajona
1. 7v o Tuonelan Jupiter / Urho (GT) 2.47,4ly -- 02.40,3ly
2. 4v o Skyforger / Jose (RDT) 2.58,5ly -- 02.41,4ly
3. 7v t Toy's Monique / Emma (GT) 2.37,3aly -- 02.43,1ly
4. 7v t Pujon Laalaa / Andreas (GT) 2.43,3ly -- 02.43,2ly
5. 5v t Samettisotku / Viljami (GT) 2.37,3aly xx -- 02.45,4ly
6. 7v t Toy's Marilyn / Heidi (RDT) 2.37,5aly -- 02.47,4ly
7. 4v o Who's Your Daddy? / Maiju (RDT) 2.54,3aly -- 02.49,2ly
8. 5v t Radikaali Neiti / Iiris (RDT) 2.46,6ly -- 02.50,3ly x
9. 5v o Lucky Melody Speed / Micke (GT) 3.05,2aly -- 02.51,4ly
10. 6v t Caenleigh Enid / Elli (GT) 2.30,3ly x -- 02.54,2ly
11. 6v o Rachdale Trevor / Matias (GT) 2.32,3ly -- 02.54,4ly
12. 7v o Radical Beware / Taina (RDT) 2.37,4aly -- 02.55,1ly
13. 5v o Narrilaivan Corona / Panu (RDT) 2.49,5aly -- 03.00,6ly xx
Hylätty
6v o Gizmo the Gambler / Matilda (GT) 2.39,4ly x -- - hml
ryhmä 2 (250v€ - 200v€ - 150v€ - 100v€ - (50v€))
ajettu tasoitusajona
1. 11v t Too-ticki / Santeri (GT) 2.12,1aly -- 02.30,2ly
2. 9v o Toy's Daniel / Laura (RDT) 2.27,2aly -- 02.30,2ly
3. 7v t Radikalin Tiitinen / Nelli (RDT) 2.37,3aly -- 02.31,4ly
4. 10v o Super Sundaes / Minttu (GT) 2.11,2aly -- 02.33,4ly
5. 14v t Toy's Dödens Kyss / Heli (GT) 2.12,2aly -- 02.37,2ly
6. 9v o Jaws Bond / Henri (RDT) 2.35,3aly -- 02.40,2ly
7. 10v o Knyttet / Saku (GT) 2.24,2aly -- 02.41,6ly
8. 9v t Snakeisle Scorpion Queen / Wille (GT) 2.27,3aly -- 02.43,3ly xx
9. 9v t Radical Elysee / Milla (RDT) 2.24,3aly -- 02.43,5ly
10. 10v o Wonder Wawes / Hilkka (GT) 2.20,6aly -- 02.44,1ly x
11. 7v o Saltas Cuba Libre / Spookiness (RDT) 2.34,3aly -- 02.47,5ly
12. 7v o Hot-Air Charm RC / Ilja (RDT) 2.37,1aly -- 02.47,6ly x
13. 6v t Gue Tick Tock / Sofia (RDT) 2.34,5ly -- 02.48,2ly
14. 10v o Älynväläys / Tuulikki (GT) 2.12,3aly -- 02.50,6ly x
Hylätty
11v t Hentukka / Jami (GT) 2.12,2aly xx -- - k
7. Ryhmäajo 1600m ennätyksettömät ja 3-vuotiaat B-ponit
(250v€ - 200v€ - 150v€ - 100v€ - (50v€))
1. 3v o Theodor RC / Wille (GT) 2.19,6ake -- 02.17,3aly xx
2. 3v o Roland / Anna (GHT) 02.10,3aly -- 02.24,5aly x
3. 3v t Benedita Gue / Micke (GT) 2.19,4ake -- 02.29,4aly
4. 3v t Dolce Vita / Spookiness (RDT) ei enn. -- 02.33,5aly
5. 3v t Agnes I.F. / Tuulikki (GT) 2.16,5ake -- 02.34,5aly x
6. 3v t Sigrid / Pinja (GHT) 02.06,2aly -- 02.38,3aly
7. 3v o Farlon / Bea (GHT) 02.07,5aly -- 02.44,2aly
Hylätty
3v t Vanda / Netta (GHT) 02.05,2aly -- - hpl
8. Ryhmäajo 1600m B-ponit avoin
ryhmä 1 (250v€ - 200v€ - 150v€ - 100v€ - (50v€))
1. 5v t Eviona NRL / Katja (RDT) 2.08,6aly -- 01.58,5aly
2. 5v o Bronnon / Andreas (GHT) 02.22,5aly -- 02.00,6aly x
3. 5v t Sweetline NRL / Anna (RDT) 2.01,4aly -- 02.02,3aly
4. 7v o Gillyweed RC / Panu (RDT) 2.00,6aly -- 02.02,5aly
5. 4v o Dragonair / Janne (RDT) 2.13,5aly -- 02.03,2aly
6. 5v t Joline / Kiia (GHT) 02.20,2ly -- 02.05,2aly
7. 5v t Hedda / Sanni (GHT) 02.20,2ly -- 02.08,3aly x
8. 6v o Balwinder I.F. / Suski (RDT) 2.08,6aly -- 02.11,2aly
9. 9v o Tyr B / Oona (RDT) 1.59,4aly -- 02.13,1aly
10. 6v t Toy's Phoebe / Iina (RDT) 1.58,4aly -- 02.15,5aly xx
11. 7v t Toy's Aroania / Laura (RDT) 1.58,4ly -- 02.18,2aly
Hylätty
11v t Fjärilsviol NRL / Riina (Team Lily) 02.08,2a -- - hll
ryhmä 2 (250v€ - 200v€ - 150v€ - 100v€ - (50v€))
1. 13v t Call 911 / Minttu (GT) 53,5ly -- 01.41,4aly
2. 7v t Wingards Meia / Elli (GT) 56,3ly -- 01.41,6aly x
3. 6v o Hilding / Santeri (GT) 2.01,1aly -- 01.43,3aly
4. 13v o Karma Bay / Heli (GT) 42,4aly -- 01.43,3aly
5. 14v o Billboard / Saku (GT) 42,6aly -- 01.44,3aly
6. 6v t Thyra Siv / Hilkka (GT) 59,2ly -- 01.46,2aly
7. 14v t Toy's Ferarella / Matias (GT) 46,5aly -- 01.47,5aly
8. 9v t Radical Shameless / Rami (RDT) 1.46,5aly -- 01.50,3aly
9. 10v o Toy's Svennar / Taina (RDT) 1.53,2aly -- 01.56,2aly x
10. 7v o Kilburgs Claes / Jami (GT) 2.00,6aly xx -- 01.56,3aly
Hylätty
13v o Toy's Randolf / Essi (RDT) 1.46,3aly -- - hml
11v t Toy's Elsemarie / Emma (GT) 45,1aly -- - hml
ryhmä 1 (1000v€ - 500v€ - 250v€ - 150v€ - (100v€))
1. 2v o Starbrow Blaze / (Team Lily) 22,4 -- 01.18,2aly
2. 2v t Ancient Leaf (DS) ei enn -- 01.18,2aly xx
3. 2v o Collier le Luxueux (DS) ei enn -- 01.18,5aly x
4. 2v o Sour Bitter Martini (DS) ei enn -- 01.18,5aly
5. 2v o Sad Face Murderer (DS) ei enn -- 01.19,1aly
6. 2v t Mildred Burn / Jens (Team Ninitra) 19,2a -- 01.20,1aly
7. 2v o Lucifer Hook (DS) ei enn -- 01.20,3aly
8. 2v o Brother Dean / Sylve (Team Ninitra) 20,2a -- 01.23,6aly
9. 2v o Sautoir Enjoué (DS) ei enn -- 01.24,6aly
ryhmä 2 (1000v€ - 500v€ - 250v€ - 150v€ - (100v€))
1. 2v t The Bride of Hate (DS) ei enn -- 01.17,4aly
2. 2v t Mosaic / Anders (Team Ninitra) 16,5a -- 01.19,5aly
3. 2v t Tarasque de Fey / Jose (RDT) 22,2ke -- 01.19,6aly xx
4. 2v t Diadème de Lune (DS) ei enn -- 01.20,2aly
5. 2v o Good Intentions / Greta (GHT) 17,4aly -- 01.21,4aly x
6. 2v t Friday Princess / Spookiness (RDT) 22,1ke -- 01.22,2aly x
7. 2v o VanDyke Win / Börje (Team Ninitra) 18,4a -- 01.22,5aly
8. 2v t Innocence Lost / Meri (GHT) 18,5aly -- 01.23,3aly
Hylätty
2v t Bittersweet Teardrop (DS) ei enn -- - hyl
2v t Amulette d'Aura (DS) ei enn -- - hyl
2. Ryhmäajo 1609m lämminveriset avoin
ryhmä 1 (2000v€ - 1000v€ - 500v€ - 250v€ - (150v€))
ajettu tasoitusajona
1. 3v o Varlaam Duán (DS) 20,4ly -- 01.16,3ly
2. 3v t Juniper Leandra (DS) 19,5ly -- 01.16,4ly
3. 3v t Smashing MacLily / Eero (Team Lily) 20,4 -- 01.16,4ly x
4. 3v o Born To Impress RC (DS) 19,4ly -- 01.17,1ly
5. 3v o My Latte Macchiato / Viola (GT) 18,3ake -- 01.18,1ly
6. 3v o Midnight Brave / Tuukka (Team Lily) 19,2 -- 01.18,2ly x
7. 3v t Rjazán Celina (DS) 21,4ly -- 01.18,5ly
8. 3v o Quoucing RC (DS) 18,4ke -- 01.19,3ly
9. 3v t Northpearl MacLily / Leo (Team Lily) 19,4 -- 01.19,3ly
10. 3v o Experiencia Duán (DS) 20,3ly -- 01.21,1ly
11. 4v o Still Awake / Vesku (GT) 18,3aly -- 01.21,3ly
12. 3v t Radical Velowire / Arttu (GT) 18,1aly -- 01.22,5ly
13. 3v t Adieu Duán (DS) 20,3ly -- 01.22,6ly
Hylätty
3v o Spring Gold Shav / Henri (Team Lily) 21,1 -- - hyl
ryhmä 2 (2000v€ - 1000v€ - 500v€ - 250v€ - (150v€))
1. 3v Conqueror Duán (DS) 17,1aly -- 01.16,2aly
2. 4v t My Red Keyway / Emilia (GT) 17,2ke -- 01.16,2aly
3. 4v t Märtha / Veikko (Team Lily) 18,5a -- 01.16,4aly
4. 3v o Gue I Don't Care / Soile (GT) 17,3aly -- 01.16,5aly
5. 4v t Amureux RC (DS) 17,4aly -- 01.16,5aly
6. 3v t Wild Candy Princess / Emilia (Team Lily) 18,4a -- 01.17,1aly x
7. 4v t Meadowmiss / Juha (Team Lily) 18,3 -- 01.17,4aly
8. 3v t Enchanted MacLily / Viveka (Team Lily) 18,4 -- 01.18,5aly x
9. 4v t Zurié Duán (DS) 17,4aly -- 01.19,3aly x
10. 4v t Minoque Unia (DS) 17,4aly -- 01.19,4aly
11. 3v t Dazzling Lady / (Team Lily) 18,1 -- 01.20,5aly
Hylätty
4v o Capacity Unia (DS) 17,5aly -- - hll
ryhmä 3 (2000v€ - 1000v€ - 500v€ - 250v€ - (150v€))
1. 4v o Golden Amazing / (Team Lily) 17,2 -- 01.16,4aly
2. 5v t Rhiannon Duán (DS) 16,3aly -- 01.16,4aly
3. 4v t Vengeance Unia (DS) 17,1aly -- 01.16,4aly
4. 3v o Gargouille de Fey / Lasse (RDT) 17,1aly -- 01.16,4aly
5. 4v o Garrison Gue (DS) 17,2ly -- 01.16,6aly
6. 4v o Stjärnsvart / (Team Lily) 16,5a -- 01.17,1aly
7. 5v o Star Of Fate / Kalle (RDT) 16,4aly -- 01.18,6aly x
8. 3v o Lucky You Gue / Mirja (GT) 16,4aly -- 01.19,2aly
9. 3v o Pretty Boy Swagger / Venla (RDT) 17,3aly -- 01.19,3aly xx
10. 4v o Vsevolod Duán (DS) 17,3aly -- 01.22,1aly
11. 3v o Armageddon Gue / Elmo (GT) 16,2aly -- 01.22,2aly
Hylätty
4v o My Golden Julian / Teppo (GT) 16,4ake -- - k
ryhmä 4 (2000v€ - 1000v€ - 500v€ - 250v€ - (150v€))
1. 3v o Radical Freakshow / Jaana (RDT) 16,3ake -- 01.15,1aly xx
2. 4v o Archos Indigo / Kaarlo (GT) 15,2aly -- 01.15,4aly
3. 5v t Sorry Not Sorry / Andreas (GHT) 16,5aly -- 01.16,2aly
4. 3v o Rjazán Orion/ Hannes (RDT) 16,1ake -- 01.16,3aly xx
5. 5v t Heptagonia / Tony (GT) 15,3aly -- 01.17,3aly x
6. 5v t Moonlight Crush / Jenni (GHT) 17,5aly -- 01.17,4aly
7. 6v t Amelie Redlover (DS) 15,3ly -- 01.19,2aly
8. 4v o Radical Bulletproof / Aapo (GT) 15,1aly -- 01.20,4aly
9. 3v t In Your Dreams RC / Arto (RDT) 16,1ke -- 01.22,5aly
10. 4v t Zinaida Speed / Iiro (GT) 15,1aly -- 01.23,2aly
Hylätty
4v t Radical Zinzinzin / Sanna (RDT) 16,1ake -- - hll
3v o Merry-Go-Round / Miisa (GHT) 16,4aly -- - k
ryhmä 5 (4000v€ - 2000v€ - 1000v€ - 500v€ - (250v€))
1. 5v o Bad Luck Love / Aurora (GT) 14,1aly -- 01.14,2aly
2. 5v o Chesapeake Keepsake / Birger (Team Ninitra) 15,2 -- 01.14,4aly x
3. 5v o Brother Sam / Eugenia (Team Ninitra) 15,2a -- 01.15,3aly
4. 6v o Colonial Triumph / Jouko (GT) 14,8ake x -- 01.17,4aly
5. 5v t Carnivora Duán (DS) 15,2aly -- 01.17,5aly
6. 4v t Pillow Talk RC / Bertel (Team Ninitra) 15,3a -- 01.18,5aly
7. 5v t Jevlámpija (DS) 15,2aly -- 01.19,3aly
8. 6v t Sølv's Poisoned Apple / Jeroen (DS) 14,6ke -- 01.20,4aly
9. 5v t Blanchefleur Smoke (DS) 14,4aly -- 01.20,5aly
10. 5v t Rjazán Olympus (DS) 14,5aly -- 01.20,5aly x
11. 5v o Hazman / Annina (GT) 14,1aly -- 01.22,2aly xx
Hylätty
5v o Jaropólk (DS) 14,4aly -- - hll
ryhmä 6 (4000v€ - 2000v€ - 1000v€ - 500v€ - (250v€))
1. 6v o Rjazán Afinogen / Raissa H. (DS) 14,2aly -- 01.13,5aly
2. 6v o Mean Streak / Jaakko (GT) 13,3aly -- 01.14,4aly
3. 4v o Better Fake It RC / Oona (RDT) 15,4aly -- 01.14,4aly
4. 3v o Firmament / Saana (GHT) 14,2ly -- 01.14,5aly
5. 5v t Goldendest Duán (DS) 14,2aly -- 01.16,3aly
6. 4v t Golden April Jewel / (Team Lily) 14,5 -- 01.18,3aly
7. 5v o Patrikéi (DS) 14,1aly -- 01.18,4aly x
8. 6v t Quite A Gossip / Kaj (GT) 13,3aly -- 01.19,2aly
9. 6v o Radical Adrenaline / Urho (RDT) 14,2aly -- 01.19,2aly
10. 5v t Adelaida Smoke (DS) 14,2aly -- 01.19,3aly
11. 8v t Destroyer / Inka (RDT) 15,1aly -- 01.19,5aly
Hylätty
3v t Dramatic RC / Piia (RDT) 15,5ake -- - hyl
ryhmä 7 (4000v€ - 2000v€ - 1000v€ - 500v€ - (250v€))
1. 5v o Ascanio Passo / Viola (GT) 13,1aly -- 01.12,3aly
2. 6v t Downtown Lass / James (GT) 13,1aly xx -- 01.13,2aly
3. 6v o Rjazán Igor / Igor (DS) 13,2aly -- 01.14,2aly
4. 6v o Stellar Point / Esa (GT) 13,2ke -- 01.14,4aly
5. 7v t Goldenness Duán / Enni (DS) 13,6aly -- 01.14,5aly x
6. 6v t Gabriela Duán / Joni (GT) 13,1ake -- 01.15,3aly
7. 9v o Arial Black / Ile (GT) 13,1aly -- 01.15,3aly
8. 7v t Alevtina / Ria (DS) 13,1aly -- 01.17,4aly
9. 9v o Svjatoslav / Maiju (DS) 13,1aly -- 01.18,2aly x
10. 6v o Magneto Gue / Ingemar (GT) 13,0aly -- 01.19,3aly
Hylätty
6v t Night Warrior / Pasi (GT) 13,2aly -- - hml
7v o Skinipig / Arto (GT) 13,1aly -- - hll
ryhmä 8 (4000v€ - 2000v€ - 1000v€ - 500v€ - (250v€))
1. 8v t Roxanne Duán / Reino U. (DS) 12,2aly -- 01.12,1aly
2. 7v o Radimír / Ralf (DS) 13,1aly -- 01.12,2aly
3. 7v o Arkhelokhos Rus / Joni P (DS) 12,5aly -- 01.12,4aly
4. 8v t Regal Wings / Jarno (GT) 12,1aly -- 01.13,5aly
5. 6v o Habitude Pomp / Riina (RDT) 13,3aly -- 01.14,4aly x
6. 6v t Hello Sunny Gue / Anton (GT) 12,6aly -- 01.14,5aly x
7. 5v t Sweet Little Sin / Tiina (RDT) 13,4aly -- 01.14,6aly x
8. 8v t Ventura Win / Gunvor (Team Ninitra) 13,1a -- 01.15,2aly x
9. 10v t White Witch Ach / (DS) 12,3aly -- 01.16,4aly
Hylätty
6v t Rjazán Matréna / Pia (DS) 13,1aly -- - hll
8v t Jingjang RC / Magnhild (Team Ninitra) 13,3a -- - hyl
7v t Digital Kiss / Teresa (GT) 12,3aly -- - hll
ryhmä 9 (4000v€ - 2000v€ - 1000v€ - 500v€ - (250v€))
1. 12v t Bellota's Military / Mika (GT) 11,2aly -- 01.10,2aly x
2. 8v o Labyrinthian Lies / Niklas (Team Ninitra) 12,1a -- 01.11,3aly x
3. 9v t Monday / Tero (GT) 11,1aly xx -- 01.11,3aly x
4. 8v t Pyromania Gue / Kalle (GT) 11,2ake -- 01.12,4aly
5. 8v t Radical Like No Orher / Anna (RDT) 12,0aly -- 01.14,1aly
6. 7v o Fokin Perfect / Kasper (GT) 11,2ake -- 01.14,3aly xx
7. 7v o Linebreaker / Susanne (GT) 11,1ake -- 01.14,5aly x
8. 6v t Black Day Magician / Mikko (GT) 11,6aly -- 01.14,5aly
9. 7v o Indie Hexagon / Vesa (GT) 11,1aly -- 01.15,6aly
10. 6v t Radical Jillabran / Emmi (RDT) 12,4aly -- 01.16,4aly
11. 6v t Sweet Sachiel Gue / Kaj (GT) 11,3aly -- 01.16,4aly
Hylätty
6v t Serendipity Duán / Serena (DS) 11,5aly -- - k
ryhmä 10 (4000v€ - 2000v€ - 1000v€ - 500v€ - (250v€))
1. 9v t Hide the Pride / Väinö (GT) 10,6aly xx -- 01.10,2aly x
2. 9v o Shérazade Rus / Ruusa K. (DS) 11,1aly -- 01.11,1aly
3. 7v t Cool Winter Gue / Marko (GT) 10,2aly -- 01.11,3aly
4. 8v o Akawain Duán / Billie (DS) 11,5aly -- 01.11,4aly
5. 13v o Saltwick Bay / Urmas (Team Ninitra) 11,2a -- 01.11,5aly
6. 8v t Jekaterína BUG / Heli A. (DS) 11,1aly -- 01.13,2aly x
7. 7v t Fineday Careful / Johanna (GT) 10,4aly xx -- 01.14,4aly
8. 9v o Quousic RAT / Piia (DS) 11,2ake -- 01.14,5aly
9. 7v o AS' Dark Paradise / Frida U. (DS) 11,4aly -- 01.15,6aly
10. 7v t Sándrine / Vilma K. (DS) 11,2aly -- 01.16,3aly xx
11. 8v o Less Is More / Laura (RDT) 10,8aly -- 01.16,4aly
12. 10v o Significant Other / Ida (Team Ninitra) 11,3a -- 01.16,5aly
3. Ryhmäajo 1609m 3-vuotiaat kylmäveriset (1000v€ - 500v€ - 250v€ - 150v€ - (100v€))
-- ajettu tasoitusajona!
1. 3v t Harmaan Tuittupää / Kiia (GHT) 01.39,5ke -- 01.35,1ly
2. 3v t Loitsija / Iris (GHT) 32,4aly -- 01.35,2ly
3. 3v o G.R. Riskibisnes / Jani (GHT) 01.39,5ke -- 01.35,2ly
4. 3v o Lemmetyinen / Meri (RDT) 34,3aly -- 01.35,4ly
5. 3v o Pakkorako (DS) ei enn -- 01.36,1ly
6. 3v o Taalaturisti (DS) ei enn -- 01.37,1ly
7. 3v t Keijukeksi (DS) ei enn -- 01.40,1ly
8. 3v o Purnin Aatelma / Ida (Team Ninitra) 34,2a -- 01.40,3ly
9. 3v t Joko Ollaan / Gunvor (Team Ninitra) 36,3a -- 01.40,5ly
10. 3v t Yöperhonen / Jenna (RDT) 47,2ke -- 01.41,2ly x
11. 3v t Harmaan Mieleinen / Santeri (GHT) 31,3aly -- 01.42,1ly x
12. 3v t Kaponen (DS) ei enn -- 01.43,2ly
13. 3v o Kolmiloikka / Kalle (GHT) 38,4aly -- 01.43,2ly
14. 3v o Niksmanni (DS) ei enn -- 01.43,3ly
Hylätty
3v t Rusinana (DS) ei enn -- - k
4. Ryhmäajo 1609m kylmäveriset avoin
ryhmä 1 (2000v€ - 1000v€ - 500v€ - 250v€ - (150v€))
ajettu tasoitusajona
1. 5v t Duanin Emmiina (DS) 34,4ke -- 01.27,3ly x
2. 4v t AH Kalmakuu (DS) 36,5aly -- 01.27,5ly
3. 6v t Duanin Keltakulta (DS) 33,1aly -- 01.33,4ly
4. 5v t Ilomiina / Spookiness (RDT) 29,1ake -- 01.34,3ly
5. 5v t EP Pimuliina (DS) 31,4aly -- 01.34,4ly
6. 4v o Radikaali Epidemia (DS) 34,2ake -- 01.34,5ly
7. 4v o Radikalin Tuliraketti / Aino (RDT) 32,5aly -- 01.34,5ly xx
8. 4v t Taivaanvalkea / Jose (RDT) 32,3aly -- 01.36,2ly
9. 6v t Valtarian Maalinki / Sari J. (DS) 31,3aly -- 01.36,3ly x
10. 5v o Velikulta RC / Bertel (Team Ninitra) 28,4a -- 01.36,3ly
11. 5v t Radikalin Diipadaapa (RDT) Matti (RDT) 29,4ake -- 01.36,6ly
12. 4v o AH Cahuilla (DS) 36,4aly -- 01.37,6ly
Hylätty
5v o Guen Ikiraivo / Noora (RDT) 30,6aly -- - k
5v o Unian Josvaikka / Ronja (RDT) 28,5aly -- - hyl
4v t Duanin Markiisitar (DS) 38,1aly -- - hyl
ryhmä 2 (2000v€ - 1000v€ - 500v€ - 250v€ - (150v€))
1. 6v t Liljan Sinilupiini (DS) 30,3aly -- 01.27,1aly
2. 5v o Guen Harminkappale (DS) 29,2aly -- 01.28,1aly
3. 4v t Guen Mielenilmaus / Teppo (GT) 29,4aly -- 01.28,4aly x
4. 6v o Duanin Leijonakeisari (DS) 31,3aly -- 01.30,4aly
5. 4v t Rahatar I.F. / Aurora (GT) 34,3ke -- 01.33,4aly x
6. 5v o Narrilaivan Huikee / Taisto (RDT) 27,6aly -- 01.33,5aly x
7. 4v t K.R. Armada / Elmo (GT) 34,4aly -- 01.34,2aly
8. 4v o Radikalin Luunkerääjä / Ulf (GT) 37,1ake -- 01.34,4aly
9. 6v t Savun Runomyrsky (DS) 30,2aly -- 01.37,2aly
10. 4v t Radikaali Villikielo / Arttu (GT) 36,5aly -- 01.37,3aly xx
11. 4v t Duanin Mielipidevanki / Julian (GT) 29,5ake -- 01.37,4aly
Hylätty
5v o Wuoren Joikaaja / Viola (GT) 29,2ake -- - hml
ryhmä 3 (2000v€ - 1000v€ - 500v€ - 250v€ - (150v€))
1. 7v o Duanin Lohdutus / Freja (DS) 25,4ake -- 01.25,4aly
2. 6v o Narrilaivan Palapeli / Unto (RDT) 27,4aly -- 01.26,4aly
3. 8v t Purnin Pirtsakka / Jens (Team Ninitra) 25,1a -- 01.27,3aly x
4. 6v o Purnin Esaias / Urmas (Team Ninitra) 25,3a -- 01.28,3aly xx
5. 9v o O.R. Magnus / Frida (DS) 25,4aly -- 01.28,5aly
6. 10v t AH Kuunlilja (DS) 26,2aly -- 01.29,2aly x
7. 6v t Purnin Tosikko / Magnhild (Team Ninitra) 25,3a -- 01.30,6aly
8. 7v o Kuningasjätkä RC / Osmo (RDT) 25,4aly -- 01.31,3aly x
9. 7v o Narrilaivan Pavokker (DS) 26,2aly -- 01.32,6aly
10. 6v t Villialma / Börje (Team Ninitra) 26,4a -- 01.33,4aly x
11. 5v t Guen Vilusukka / Inka (RDT) 26,5aly -- 01.35,2aly x
12. 7v o Radikaali Aamuherätys / Ami (DS) 27,6ake -- 01.35,3aly
ryhmä 4 (2000v€ - 1000v€ - 500v€ - 250v€ - (150v€))
1. 6v o Guen Rituaali (DS) 25,3aly -- 01.23,4aly
2. 5v t Guen Helmilintu / Annina (GT) 25,4ake -- 01.23,4aly
3. 5v o Titonius / Soile (GT) 26,5ke xx -- 01.26,4aly
4. 8v t Unian Josnella / Nella K. (DS) 25,2aly -- 01.27,5aly
5. 7v t Pompeji Systeemi / Pekka (RDT) 24,5aly -- 01.28,5aly
6. 6v o Freedrikki / Kaj (GT) 26,1aly x -- 01.29,2aly xx
7. 9v t Arvuuttaja RC / Laura (RDT) 24,3aly -- 01.31,1aly
8. 6v o Feenix / Aapo (GT) 25,2ake -- 01.31,2aly
9. 6v t Damina / Kaarlo (GT) 26,2aly -- 01.32,3aly x
10. 6v t Jasmiina / Pasi (GT) 26,4ake -- 01.33,5aly
Hylätty
9v t Kliminka / Mirja (GT) 25,5aly -- - hml
5v o Guen Saarnaaja / Esa (GT) 25,2aly -- - hll
ryhmä 5 (4000v€ - 2000v€ - 1000v€ - 500v€ - (250v€))
1. 7v o Saltan Huurteinen / Henna (RDT) 24,2ake -- 01.23,2aly
2. 8v o Duanin Arvoitus / Arvo (DS) 24,4aly -- 01.23,3aly x
3. 7v t Duanin Kultapiisku / Anna (RDT) 24,3aly -- 01.23,5aly
4. 8v t Duanin Johtopäätös / Jonne (DS) 24,3aly -- 01.27,5aly
5. 9v t AH Valkokulta / Pentti (DS) 24,3aly -- 01.28,2aly
6. 9v o Valtarian Vihtor / Irmeli K. (DS) 24,3aly -- 01.28,6aly
7. 12v t Welma / Sylve (Team Ninitra) 24,2a -- 01.28,6aly
8. 6v t Guen Hopealilja (DS) 24,3aly -- 01.31,3aly
9. 9v t Radikaali Villimimmi / Leena (RDT) 23,5aly -- 01.32,2aly
Hylätty
9v o Manailla KAS / Sakke (RDT) 24,2aly -- - hml
7v t Radikalin Keruutar / Jesse (RDT) 24,2ake -- - hpl
8v t Purnin Pilaelma / Niko (DS) 24,6aly -- - hll
ryhmä 6 (4000v€ - 2000v€ - 1000v€ - 500v€ - (250v€))
1. 11v o Magneettikenttä / Anton (GT) 24,2ke x -- 01.22,2aly x
2. 6v o Guen Sotahuuto / Emilia (GT) 24,3aly -- 01.23,2aly
3. 9v t Guen Armoton Lotta / Mika (GT) 24,1ke -- 01.23,4aly
4. 7v t Guen Tuulen Kuiskaaja / Iiro (GT) 24,2ake -- 01.24,2aly xx
5. 8v t Venni-Liisu / Kasper (GT) 24,4aly -- 01.25,1aly
6. 8v t Duanin Keisarinna / Ninni (DS) 24,2aly -- 01.25,4aly
7. 6v t Duanin Pakkoneuroosi (DS) 24,1aly -- 01.26,4aly
8. 7v o Tulikieppi / Jaakko (GT) 24,2ke -- 01.29,2aly xx
9. 8v o Saltan Rovasti / Ronni (DS) 24,2aly -- 01.30,1aly x
10. 6v o Sølv's Voittolinja / Jarno (GT) 24,1aly -- 01.31,1aly x
Hylätty
9v o AH Hurrikaani / Nika (DS) 24,2aly -- - hml
10v t Guen Tuulityttö / Arto (GT) 24,3ke -- - hpl
ryhmä 7 (4000v€ - 2000v€ - 1000v€ - 500v€ - (250v€))
1. 12v t Purnin Vippaus / Heli (Team Ninitra) 21,1a -- 01.20,2aly
2. 9v t AH Ettäsilleen / Laura (DS) 21,2aly -- 01.20,2aly x
3. 7v t Vienomieli / Olli (GT) 23,4ke -- 01.22,5aly x
4. 9v t Sadelaulun Sadeilma / Vilma (DS) 22,6aly -- 01.23,3aly
5. 7v t Hieman Hilpeä / Teresa (GT) 23,7ake -- 01.24,1aly
6. 12v t Purnin Rallatelma / Birger (Team Ninitra) 22,6a -- 01.25,4aly
7. 15v t Dii-Dii Daalia / Vesa (RDT) 22,3aly -- 01.26,5aly x
8. 9v o Duanin Salamavaras / Kalle (GT) 23,5aly -- 01.27,1aly
9. 8v o Purnin Retvakka / Niklas (Team Ninitra) 20,4a -- 01.27,3aly
10. 12v o Hulivei I.F. / Minna (RDT) 20,7aly -- 01.27,3aly
11. 10v o Radikaali Weijari / Nea (RDT) 21,1aly -- 01.30,3aly
Hylätty
13v t Energialataus / Jouko (GT) 23,1ake -- - hpl
ryhmä 8 (4000v€ - 2000v€ - 1000v€ - 500v€ - (250v€))
1. 9v o Lakimies / Joni (GT) 21,5alyx -- 01.20,1aly xx
2. 8v o EP Holsteri / Fredrik (GT) 21,2aly -- 01.20,3aly
3. 10v o Guen Hulmuri / Tero (GT) 21,8alyx -- 01.21,3aly
4. 8v o Tankkaus / Tony (GT) 21,1aly -- 01.22,1aly x
5. 7v t Lehdon Tuike / Mikko (GT) 22,7aly x -- 01.24,3aly x
6. 10v o Guen Tossavainen / Vesa (GT) 20,7alyx -- 01.25,4aly
7. 11v o Korkeajännite / James (GT) 21,2aly -- 01.26,5aly xx
8. 9v o Guen Amadeus / Väinö (GT) 21,3aly -- 01.27,5aly
9. 10v t Guen Riimitär / Ingemar (GT) 22,8aly xx -- 01.27,5aly x
10. 8v t Rajariemu / Vesku (GT) 21,3aly -- 01.29,3aly x
11. 9v t EP Tuulentie / Johanna (GT) 21,2aly -- 01.30,4aly
12. 10v o Guen Elvistelijä / Aleksi (GT) 22,4aly -- 01.30,6aly
5. Ryhmäajo 1100m ennätyksettömät ja 3-vuotiaat A-ponit
(250v€ - 200v€ - 150v€ - 100v€ - (50v€))
1. 3v t Yvonda / Toivo (GHT) 03.07,6aly -- 02.50,4aly xx
2. 3v o Thundermonster / Ronja (GHT) ei enn. -- 02.51,5aly
3. 3v o Captain / Sindi (GHT) 02.59,1aly -- 02.55,4aly
4. 3v t Kahlenukke / Anna (RDT) ei enn. -- 02.59,5aly
5. 3v t Bambino / Delia (GHT) 02.47,3aly -- 03.10,5aly xx
6. 3v o Peikko / Salla (GHT) 02.57,4aly -- 03.24,3aly
7. 3v t Swing Sweet Chariot / Liinu (GHT) 02.37,1aly -- 03.39,2aly
8. 3v t Made Of Candy / Kari (GHT) 02.37,3aly -- 03.45,3aly x
Hylätty
3v o Aikamoinen Tuulispää / Reeta (GHT) 02.40,3aly -- - hll
3v t Chiannan / Henni (GHT) 02.40,5aly -- - hll
6. Ryhmäajo 1100m A-ponit avoin
ryhmä 1 (250v€ - 200v€ - 150v€ - 100v€ - (50v€))
ajettu tasoitusajona
1. 7v o Tuonelan Jupiter / Urho (GT) 2.47,4ly -- 02.40,3ly
2. 4v o Skyforger / Jose (RDT) 2.58,5ly -- 02.41,4ly
3. 7v t Toy's Monique / Emma (GT) 2.37,3aly -- 02.43,1ly
4. 7v t Pujon Laalaa / Andreas (GT) 2.43,3ly -- 02.43,2ly
5. 5v t Samettisotku / Viljami (GT) 2.37,3aly xx -- 02.45,4ly
6. 7v t Toy's Marilyn / Heidi (RDT) 2.37,5aly -- 02.47,4ly
7. 4v o Who's Your Daddy? / Maiju (RDT) 2.54,3aly -- 02.49,2ly
8. 5v t Radikaali Neiti / Iiris (RDT) 2.46,6ly -- 02.50,3ly x
9. 5v o Lucky Melody Speed / Micke (GT) 3.05,2aly -- 02.51,4ly
10. 6v t Caenleigh Enid / Elli (GT) 2.30,3ly x -- 02.54,2ly
11. 6v o Rachdale Trevor / Matias (GT) 2.32,3ly -- 02.54,4ly
12. 7v o Radical Beware / Taina (RDT) 2.37,4aly -- 02.55,1ly
13. 5v o Narrilaivan Corona / Panu (RDT) 2.49,5aly -- 03.00,6ly xx
Hylätty
6v o Gizmo the Gambler / Matilda (GT) 2.39,4ly x -- - hml
ryhmä 2 (250v€ - 200v€ - 150v€ - 100v€ - (50v€))
ajettu tasoitusajona
1. 11v t Too-ticki / Santeri (GT) 2.12,1aly -- 02.30,2ly
2. 9v o Toy's Daniel / Laura (RDT) 2.27,2aly -- 02.30,2ly
3. 7v t Radikalin Tiitinen / Nelli (RDT) 2.37,3aly -- 02.31,4ly
4. 10v o Super Sundaes / Minttu (GT) 2.11,2aly -- 02.33,4ly
5. 14v t Toy's Dödens Kyss / Heli (GT) 2.12,2aly -- 02.37,2ly
6. 9v o Jaws Bond / Henri (RDT) 2.35,3aly -- 02.40,2ly
7. 10v o Knyttet / Saku (GT) 2.24,2aly -- 02.41,6ly
8. 9v t Snakeisle Scorpion Queen / Wille (GT) 2.27,3aly -- 02.43,3ly xx
9. 9v t Radical Elysee / Milla (RDT) 2.24,3aly -- 02.43,5ly
10. 10v o Wonder Wawes / Hilkka (GT) 2.20,6aly -- 02.44,1ly x
11. 7v o Saltas Cuba Libre / Spookiness (RDT) 2.34,3aly -- 02.47,5ly
12. 7v o Hot-Air Charm RC / Ilja (RDT) 2.37,1aly -- 02.47,6ly x
13. 6v t Gue Tick Tock / Sofia (RDT) 2.34,5ly -- 02.48,2ly
14. 10v o Älynväläys / Tuulikki (GT) 2.12,3aly -- 02.50,6ly x
Hylätty
11v t Hentukka / Jami (GT) 2.12,2aly xx -- - k
7. Ryhmäajo 1600m ennätyksettömät ja 3-vuotiaat B-ponit
(250v€ - 200v€ - 150v€ - 100v€ - (50v€))
1. 3v o Theodor RC / Wille (GT) 2.19,6ake -- 02.17,3aly xx
2. 3v o Roland / Anna (GHT) 02.10,3aly -- 02.24,5aly x
3. 3v t Benedita Gue / Micke (GT) 2.19,4ake -- 02.29,4aly
4. 3v t Dolce Vita / Spookiness (RDT) ei enn. -- 02.33,5aly
5. 3v t Agnes I.F. / Tuulikki (GT) 2.16,5ake -- 02.34,5aly x
6. 3v t Sigrid / Pinja (GHT) 02.06,2aly -- 02.38,3aly
7. 3v o Farlon / Bea (GHT) 02.07,5aly -- 02.44,2aly
Hylätty
3v t Vanda / Netta (GHT) 02.05,2aly -- - hpl
8. Ryhmäajo 1600m B-ponit avoin
ryhmä 1 (250v€ - 200v€ - 150v€ - 100v€ - (50v€))
1. 5v t Eviona NRL / Katja (RDT) 2.08,6aly -- 01.58,5aly
2. 5v o Bronnon / Andreas (GHT) 02.22,5aly -- 02.00,6aly x
3. 5v t Sweetline NRL / Anna (RDT) 2.01,4aly -- 02.02,3aly
4. 7v o Gillyweed RC / Panu (RDT) 2.00,6aly -- 02.02,5aly
5. 4v o Dragonair / Janne (RDT) 2.13,5aly -- 02.03,2aly
6. 5v t Joline / Kiia (GHT) 02.20,2ly -- 02.05,2aly
7. 5v t Hedda / Sanni (GHT) 02.20,2ly -- 02.08,3aly x
8. 6v o Balwinder I.F. / Suski (RDT) 2.08,6aly -- 02.11,2aly
9. 9v o Tyr B / Oona (RDT) 1.59,4aly -- 02.13,1aly
10. 6v t Toy's Phoebe / Iina (RDT) 1.58,4aly -- 02.15,5aly xx
11. 7v t Toy's Aroania / Laura (RDT) 1.58,4ly -- 02.18,2aly
Hylätty
11v t Fjärilsviol NRL / Riina (Team Lily) 02.08,2a -- - hll
ryhmä 2 (250v€ - 200v€ - 150v€ - 100v€ - (50v€))
1. 13v t Call 911 / Minttu (GT) 53,5ly -- 01.41,4aly
2. 7v t Wingards Meia / Elli (GT) 56,3ly -- 01.41,6aly x
3. 6v o Hilding / Santeri (GT) 2.01,1aly -- 01.43,3aly
4. 13v o Karma Bay / Heli (GT) 42,4aly -- 01.43,3aly
5. 14v o Billboard / Saku (GT) 42,6aly -- 01.44,3aly
6. 6v t Thyra Siv / Hilkka (GT) 59,2ly -- 01.46,2aly
7. 14v t Toy's Ferarella / Matias (GT) 46,5aly -- 01.47,5aly
8. 9v t Radical Shameless / Rami (RDT) 1.46,5aly -- 01.50,3aly
9. 10v o Toy's Svennar / Taina (RDT) 1.53,2aly -- 01.56,2aly x
10. 7v o Kilburgs Claes / Jami (GT) 2.00,6aly xx -- 01.56,3aly
Hylätty
13v o Toy's Randolf / Essi (RDT) 1.46,3aly -- - hml
11v t Toy's Elsemarie / Emma (GT) 45,1aly -- - hml